Petra Kupská – O mně

Chtěli byste se pustit do psaní blogu a podpořit svoje podnikání, ale nevíte, z jakého konce se do blogování pustit? Pojďme do toho spolu!

Razím přístup, že ty nejúspěšnější blogové články napíšete vy.

Svoje téma znáte nejlépe, do textů dokážete vtisknout autentičnost a zkušenosti z byznysu – máte to prostě v hlavě! Stačí vás jen navést o čem a jak psát, jak přemýšlet nad SEO.

Pokud vytrváte, začnou vám proudit ti „správní“ návštěvníci z neplaceného vyhledávání. Pořád a pořád, ještě dlouho poté, co články publikujete. Nenechte vaše zákazníky čekat a vrhněte se na psaní blogu ještě dnes!

Postupně jsem si vybudovala malé portfolio webů, které mi generují stabilní příjem pro slušné, spokojené živobytí. Pokud by vás zajímalo, jaký business model jsem zvolila, pak vězte, že na webech zobrazuji reklamy. Za ty potom dostávám zaplaceno. Návštěvnost získávám díky obsahu, který moji lidé chtějí číst. Přicházejí za mnou zejména z Google, Bingu, Pinterestu, Facebooku. Mojí srdcovkou je e-mailing.

Svůj hlavní blog CookLikeCzechs.com píšu v angličtině a zaměřuji se na čtenáře z USA, Kanady, Austrálie a Velké Británie. Konkurence v anglosaském světě je obrovská, proto musím svoje téma dobře znát a hořet pro něj, abych předávala hodnotu, kvůli které mě publikum sleduje. Naučila jsem se naslouchat, abych mohla pomáhat.

Blogování má jednu nevýhodu: je to docela osamělá práce. Proto jsem se v roce 2024 rozhodla, že se spojím s dalšími lidmi, kteří věří v sílu a užitečnost blogu, a svoje zkušenosti předám dám. Podnikatelům, kteří mají online byznys a chtějí si přitáhnout nové zákazníky. Firemní blog je ta nejlepší udržitelná cesta, jak kvalifikovanou návštěvnost získávat a měnit ji na platící zákazníky.

Pár náhodných informací o mně

  • Jsem máma dvou mladých mužů a manželka jednoho gentlemana v nejlepším věku.
  • Bydlím na břehu Lužické Nisy, v místě, kterému se říkávalo Záhvozd. Do Německa a Polska to mám, co by kamenem dohodil.
  • Jako malá holka jsem milovala Čtyřlístek a digi hru Jen počkej, zajíci.
  • V roce 1993 jsem se zúčastnila soutěže O poklad Anežky České. Mladé ucho jsem byla!
  • V roce 2014 jsem vyhrála druhé místo v soutěži Hledá se autor bestselleru s povídkou Albert k nakousnutí.
  • Přijďte na kus řeči! Ke kafi vám nejspíš upeču kecaný koláč.
  • Baví mě hrát karty. U hry Závazky jsem propálila nespočet večerů. Doufám, že jich ještě pár bude.
  • Hledám parťáka na tenis – pokud byste znali někoho z Liberce, ozvěte se!