Petra Kupská

Jmenuji se Petra Kupská, těší mě!

Pomůžu vám na web přitáhnout čtenáře, kteří hledají informace o vašich službách nebo produktech. Díky užitečnému obsahu na blogu získáte jejich důvěru, a jakmile budou připraveni k nákupu, stanete se pro ně první volbou!

Jsem profesionální blogerka, majitelka obsahových webů, které mi přinášejí radost z práce a stabilní příjem.

Blog považuji za místo, kde čtenářům pomáháme posouvat se po cestě zákazníka. Jsme jim odborným průvodem i laskavým rádcem, zároveň je vhodně necháváme objevit naši nabídku.

Za hlavní trumf považuji dovednost napsat článek tak, aby v něm čtenář našel všechny potřebné odpovědi na svůj dotaz. Takové články se líbí i Google, který je pak ochotně umísťuje vysoko ve vyhledávání.

Psát dobré a nápomocné články naučím i vás. Bude mi potěšením!

Já a blogování

K blogování jsem se dostala na konci roku 2017, kdy jsem náhodně narazila na web o affiliate marketingu. Nadchla mě možnost podělit se se čtenáři o rady, a ještě dostat provize z doporučených produktů.

Koupila jsem si první doménu a hosting, postavila si web na WordPressu a pustila se do psaní.

Psát přesvědčivé články ale nestačí – kromě samotného obsahu potřebujete text naformátovat, aby se dobře četl, pořešit tzv. on-page SEO, tedy optimalizovat stránku nebo článek pro vyhledávače.

Učila jsem se za pochodu a vše testovala na živých webech. Oťukala jsem si kdeco – od affiliate přes dropshippingový e-shop, jednu chvíli jsem byla nájemný copywriter nebo prodávala místo pro články na svých webech.

Na jaře 2020 jsem se pustila na zahraniční trh. Vykopla jsem do světa food blog s českými recepty psanými v angličtině a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat! Vybudovala jsem si úžasnou komunitu čtenářů, se kterými mám skvělý vztah. Já bloguji o českém jídle, oni mě zásobují svými příběhy a vzpomínkami, spojenými s naší krásnou zemí.

Později jsem přidala ještě německy psaný food blog a nakonec český, s těmi samými recepty.

Blogování v USA je nesmírně konkurenční disciplína. Abyste uspěli, musíte opravdu velmi dobře pochopit anatomii blogového článku, každý detail se počítá. Od přípravy přes psaní až po konečnou publikaci. Každá z fází článku s sebou přináší úkony, které je vhodné zapracovat, a které se podepíšou na úspěchu článku.

Paradoxně mi pomohl největší strašák té doby – na konci roku 2020 mě covid přišpendlil do postele a já dva týdny věnovala intenzivnímu studiu SEO ze zahraničních zdrojů. Učila jsem se od nejlepších.

Jakmile jsem začala zapracovávat nově nabyté informace do článků, moje blogy raketově vyskočily nahoru. Anglický a německý blog se mi podařilo dostat do Mediavine, prémiové reklamní sítě v USA, díky které mi weby vydělávají slušné peníze. Monetizaci českého blogu jsem pak vyřešila přes slovenskou síť FatChilli.

Pokračuji dál a moc mě to baví. Jenže…

Abyste věděli, blogování je osamělá jízda. Frčíte si dopředu, šlapete na plyn, ale najednou zjistíte, že vám chybí spolujezdec nebo dva, se kterými pokecáte, posdílíte. V létě 2023 jsem se proto rozhodla dostat se mezi lidi a nabídnout svoje zkušenosti českým online podnikatelům, kteří chtějí naplno rozjet svůj firemní blog. Vím, že mám co nabídnout.

I v rychlé době sociálních sítí, nebo spíš právě proto, by měl být blog součástí obsahové strategie každého podnikatele, který se prezentuje pomocí webu. Vidím v tomhle směru velký potenciál. Narozdíl od USA bývá byznysový blog v Česku opomíjenou Popelkou.

Často na blozích nacházím plytké články bez základních úprav a nastavení, které mají mizivou šanci na dohledatelnost, ba dokonce na indexaci. Přitom by stačilo málo a článek by mohl zazářit a začít přivádět návštěvnost.

Pokud jste v téhle situaci také vy, ráda vám pomůžu blog nastartovat. Projdeme spolu cestu zákazníka, vytipujeme témata a připravíme obsahový plán. Poradím, jak článek napsat a jak ho publikovat. Předám vám všechny moje zkušenosti v tvorbě blogového obsahu uzpůsobené na míru vašemu podnikání.

Ozvěte se a vrhneme se do práce, ať máte výsledky co nejdříve!

Kontaktujte mě

Můj srdcový klient podniká ve službách, nebo má menší e-shop a texty si převážně píše svépomocí. Jsem také parádní volbou pro copywritery, kteří si chtějí rozšířit přesah do on-page SEO.

Co umím

 • On-page SEO
 • Cesta zákazníka a STDC framework

Co po mně nechtějte

 • Technické SEO
 • Udělat nový web
pojďte ochutnat

Moje blogy

Mojí nikou, neboli zaměřením, jsou food blogy – weby s recepty. Vydělávám díky zobrazování reklam čtenářům, kteří si moje blogové články čtou. Řečeno marketingovou hantýrkou, monetizuji obsah.

Návštěvnost získávám z organického vyhledávání, neplatím si žádnou reklamu. Část návštěv na weby chodí ze sociálních sítí, konkrétně z Facebooku a Pinterestu. Občas se mi podaří raketově vystřelit v Google Discover.

Cooklikeczechs.com

České recepty psané anglicky. S úžasnou komunitou kolem, která mně hodně dává zpět.

Culina-Bohemica.de

České recepty psané německy. Když už mám česká jídla nafocená a sepsaná, proč je neukázat také našim sousedům.

Klasicke-recepty.cz

České recepty potřetí, tentokrát pro našince, psané pro radost z češtiny.

Návštěvnost jednoho z mých blogů

Mrkněte na statistiky jednoho z mých blogů za tři měsíce z přelomu jara a léta 2023, ukázka z Google Search Console.

Průměrná denní návštěvnost 3.110 jen z vyhledávání Google. Zhruba 1.300 denních návštěv mi přinesl vyhledávač Seznam.cz, další nášup přišel z vyhledávání přes Google Obrázky a sociální sítě, něco také z Google Discover.

V průměru 5.000 návštěv za jeden den. To není špatné, že?

Pár náhodných informací o mně

 • Jsem máma dvou mladých mužů a manželka jednoho gentlemana v nejlepším věku.
 • Bydlím na břehu Lužické Nisy, v místě, kterému se říkávalo Záhvozd. Do Německa a Polska to mám, co by kamenem dohodil.
 • Jako malá holka jsem milovala Čtyřlístek a digi hru Jen počkej, zajíci.
 • V roce 1993 jsem se zúčastnila soutěže O poklad Anežky České. Mladé ucho jsem byla!
 • V roce 2014 jsem vyhrála druhé místo v soutěži Hledá se autor bestselleru s povídkou Albert k nakousnutí.
 • Přijďte na kus řeči! Ke kafi vám nejspíš upeču kecaný koláč.
 • Baví mě hrát karty. U hry Závazky jsem propálila nespočet večerů. Doufám, že jich ještě pár bude.
 • Hledám parťáka na tenis – pokud byste znali někoho z Liberce, ozvěte se!

Dotazy ohledně úspěšných blogů? Sem s nimi!

Napište mi na petra@petrakupska.cz, ozvu se obvykle do druhého pracovního dne. Nebo mi zavolejte na mobil 607 113 934. Pokud telefon nezvednu, zavolám vám zpátky.